Texty

Jak jste si možná přečetli v mém medailonku o odkaz či dva nahoru (anebo taky ne), páchám experimenty s písmenky od svých zhruba deseti let. Prvotním impulsem bylo zjištění, že nemám co číst – v době, kdy jsem klasické pohádky dávno odložila, literaturu pro patnáctileté brala z knihovny domů na kila a začínala jsem pošilhávat po oddělení pro dospělé, byť jsem stěží dosáhla na pátou polici ze sedmi.
Mlhavě se mi také vybavuje moje tehdejší čtenářská nespokojenost se závěrem jedné knížky: už tehdy jsem mudrovala, že bych to napsala jinak. A jelikož nás maminka vždy vedla k činům, onen závěr jsem začala vymýšlet. Rychle mi přestal stačit světoprostor, jak byl načrtnutý v knížce, a v té chvíli jsem vesele přehopsala jako splašená veverka onu jemnou dělící čáru mezi čtenářem a autorem.

Co najdete v jednotlivých rubrikách?

Kočka a drak – příběhy lady Anfiry a Eskira Nebevládce Dračího. Povídky střední délky, situované do fantastického světa, v němž stojí na ostrově/hoře mramorové město Goridimion. Občas humorné, jindy akční, vždy však Anfiřiným svébytným jazykem komentované příhody této magické dvojice.

Šišky a pupeny – krátké a přímo kratičké texty nejrůznějšího charakteru, rychlovky, glosy, fejetony, krátká zamyšlení, poznámky na okraj. Opět se štítkem „s nadhledem“, neboť jde o texty obsahující můj názor na svět, jeho dění a vůbec a tedy se není třeba vzrušovat, pokud se vám některý z nich znelíbí svým obsahem.

On a ona – miniaturky, tématicky příbuzné v jediném bodě – on a ona. Vznikají samovolně, neplánovaně a nepravidelně. Bývají překvapením i pro mne samou a jsou tak trochu cvičným terénem. Žádnou extra kvalitu v nich nehledejte, sprint není moje doména.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *