Ekyelka osobně

akce 02Kdo jsem a co jsem? Obvykle stačí poznamenat: Ekyelka. Případně: ta v zeleném.

S tím si tady ale nejspíš nevystačím, proto se pokusím překousnout svou obvyklou nechuť k psaní autorských medailonků.

Dalo by se říct, že jsem se narodila, byla vychována a vypuštěna do reality, abych ovládla vlastní světy. Jedno, jestli perem, jehlou nebo třeba hrotem šípu – mohu děkovat všem dobrotivým bohyním a své mamce, že jsem se nikdy nemusela omezovat čistě na „holčičí“ zábavu. Vedle běžných, pro dámu společensky přijatelných zdatností, jako je lehká konverzace, hra na flétnu a tanec, jsem se časem dostala i k šermu, lukostřelbě a dalším kratochvílím ne-zcela-běžného-charakteru. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám ta která zdatnost bude hodit.

Od pěti let jsem náruživá čtenářka, od deseti vášnivá zapisovatelka příběhů, od osmnácti teoretizující aspirantka na spisovatele. Možná věčná aspirantka, protože si dávám s psaním na čas. Pořád je totiž co objevovat, co nového se učit, nad čím přemýšlet. Pozoruji okolní svět a zpracovávám ho do příběhů – takže pokud získáte při čtení některého mého textu dojem, že se poznáváte v uvedené postavě, nemusíte být zase tak daleko od pravdy. Ovšem oficiálně je ta podobnost čistě náhodná, samozřejmě.

V průběhu let jsem se vypsala až na Legii, přestože v prapočátku to byla spíš náhoda, než můj tehdejší cíl. Zkrátka jsem poslala jeden text do regionální soutěže – a lup ho! Hned první místo. Dodnes si říkám, že za to může Anfira. Kočky totiž nesnesou být druhé. Jedno však vedlo ke druhému, až se z běžného uživatele na čas stala šéfredaktorka (zastupující!) literárního serveru Saspi (než jsem zcela vyhořela a funkci složila, než mohla ona složit mne).

Ráda bych napsala „jsem šťastnou společnicí dvou koček“, ale ty zůstaly po mém stěhování u maminky, kde se jim daří náramně. Žádné jiné zvíře či manžela nevlastním (ošetřovatelé draků zdá se vymřeli), takže se zvesela mohu věnovat psaní, beadweavingu, čtení, cestování, občas lukostřelbě, návštěvám přátel a vůbec všemu, co mě právě zajímá.

Máte-li dotazy, ať už soukromé či literární, můžete mne kontaktovat zde: ekyelka@triumvirat.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *